Drukarniamieleccentrum

reklama i opinie o drukarniach

Na co zwracać uwagę zlecając druk plakatów?

drukowanie plakatów kraków

Drukowanie plakatów to usługa, która jest oferowana przez wiele firm. Jednak znalezienie drukarni, która radzi sobie doskonale z tym zadaniem, wcale nie jest łatwe. Na co, więc zwracać uwagę zlecając druk plakatów?

Termin przygotowania zlecenia

drukowanie plakatów kraków

Wydruk plakatu zgodnego z projektem zajmuje określony czas. Jest on uzależniony od tego, jak skomplikowany on jest oraz maszyn używanych przez zakład poligraficznych. Ważna jest też ilość plakatów do wydruku. Im ich więcej, tym dłużej może trwać ich przygotowanie. Zanim, więc padnie decyzja o korzystaniu z usług konkretnej firmy, warto zadać pytanie o to, na kiedy możliwe jest przygotowanie plakatów. Dotyczy to zwłaszcza materiałów potrzebnych na konkretny termin np. na koncert, przedstawienie, targi itd.

Jakość wydruku

Dobrą praktyką jest poproszenie o próbkę. Na jej podstawie można ocenić, jak w rzeczywistości wygląda wydruk plakatu. Zanim jego produkcja ruszy pełną parą, można jeszcze wprowadzić zmiany i poprawki. Druk plakatów musi też mieć właściwą jakość, którą również można ocenić po obejrzeniu próbki. Nie wszystkie drukarnie chcą przygotowywać takie próbne plakaty, ale dobrze wykonana próbka może mieć decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji przez osobę zlecającą. Oceniając jakość wydruku, powinno się też zwracać uwagę na jakość papieru. Jeśli jest ona niezadowalająca, warto poprosić o jego zmianę. Ładny druk na kiepskim papierze nie wygląda dobrze.