Drukarniamieleccentrum

reklama i opinie o drukarniach

Czy warto kupić drukarkę laserową do domu?

Każdy użytkownik komputera doskonale wie, jeśli maszyna ta ma rozwinąć swoje możliwości, musi być podłączona do niej drukarka. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, jaki konkretnie model drukarki warto mieć? Czy do domu odpowiednim wyborem będą np. drukarki laserowe?

Czym jest drukarka laserowa?

Standardowa atramentowa drukarka swoje działanie opiera na natryskiwaniu odpowiednich porcji atramentu w wybrane miejsca na kartce, dzięki czemu pojawia się na niej gotowy wydruk. Jest to proces dokładny, lecz długotrwały. Powoduje to, że często konsumenci sięgają po drukarki laserowe, które wykorzystują do drukowania laser, a także toner, który elektrostatycznie jest przyciągany do bębna drukującego, a następnie odciskany na kartce.

Czym się charakteryzuje taka drukarka? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jej ogromną szybkość działania. Co więcej, jest to model bardzo cichy, a także niezwykle wydajny, ponieważ z jednego tonera można wydrukować znacznie więcej stron, niż ze standardowego tuszu. Niestety jest to również drukarka bardzo droga, a także nieposiadająca zbyt wysokiej jakości wydruków.

Czy warto mieć drukarkę laserową w domu?

Czy analizując powyższe cechy szczególne, wady i zalety drukarki laserowej, można powiedzieć, że będzie to odpowiedni sprzęt do domu? Niekoniecznie, ponieważ szybkość działania, drukowanie dużej ilości teksu na stronach, a także w większości druk czarnobiały nastawiony ma szybkość, jest domeną przede wszystkim biur. W domu szybkość druku oraz jego ekonomiczność, czyli koszt druku pojedynczej strony, można poświecić na rzecz wysokiej jakości oraz większej ceny druku. Powoduje to, że choć drukarka laserowa jest rewelacyjnym urządzeniem, które powinno być obecne w każdym biurze, to jednak w domu może się niezbyt nadawać. Warto o tym wiedzieć, podejmując decyzje o jego zakupie.