Drukowanie skierniewice

Drukarnie nie umrą

Żyjemy w czasie globalnej cyfryzacji. Elektroniczne e-booki zastępują standardowe książki czy też skrypty i nawet najbardziej zagorzałym zapaleńcom papierowych książek kończą się argumenty przeciwko temu procesowi. Wszak dla środowiska naturalnego są to same atuty – zmniejszona fabrykacja papieru to ulga dla tysięcy kilometrów kwadratowych lasów. Jednak drukarnie nadal istnieją i mają się znakomicie!
 Drukowanie na kartkach papieru to tylko mały ułamek tego, czym drukarnie frapują się w swojej działalności. Większość użytkowników tych lokali zamawia o wiele większe projekty i to niekoniecznie na papierze. Przykładowo, mnóstwo firm akurat w drukarniach zamawia wykonanie swoich reklam – czy to na plastikowych/szklanych nawierzchniach, bądź w formie bardziej mobilnej (drukarnie zajmują się również drukowaniem naklejek wielkoformatowych, które przylepić da się np. na służbowy samochód). 
 Z drugiej strony, prócz firm i przedsiębiorstw zamawiających towary hurtowo, z drukarniami znakomicie zaznajomieni i zaprzyjaźnieni muszą być studenci kierunków architektonicznych, którzy kapitalną większość swoich projektów muszą dostarczać na uczelnię w postaci papierowej. 
 Zdaje się więc, że pomimo narastającej popularności elektronicznych książek, przemysłowi drukarskiemu nie zagraża szybki schyłek, a może nawet właśnie teraz będzie posiadał alternatywę rozwinąć od nowa skrzydła.


Możliwość komentowania jest wyłączona.